REKLAMA
Znaleziono 2237 wyników
Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie doczeka się rozbudowy i modernizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie doczeka się rozbudowy i modernizacji
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowę z Karkonoskim Parkiem Narodowym na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie. Środki pochodzą z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowa
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja GAZ-SYSTEM na Podkarpaciu gotowa. Stacja regulacyjno-pomiarowa w Hermanowicach przy granicy polsko-ukraińskiej, po zakończonej rozbudowie, uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Dzięki ukończeniu tej inwestycji - poprzez stację w Hermanowicach - możliwe będzie ponad dwukrotne zwiększenie przesyłu gazu w kierunku Ukrainy.
W Warszawie otworzono polsko-amerykańskie Regionalne Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii Energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie otworzono polsko-amerykańskie Regionalne Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii Energetycznych
Szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego oraz realizacji projektów jądrowych w Polsce – to główny cel polsko-amerykańskiej jednostki, której działalność oficjalnie zainaugurowano 3 kwietnia 2024 roku na Politechnice Warszawskiej.
Rusza ostatni etap modernizacji stadionu KS Wisłoka Dębicaartykuł
Pokaż artykuł
Rusza ostatni etap modernizacji stadionu KS Wisłoka Dębica
Kolejny stadion w województwie podkarpackim zostanie zmodernizowany. 29 sierpnia, na stadionie miejskim KS Wisłoka Dębica przy ul. Parkowej odbyło się podpisanie umowy na realizację kolejnego etapu modernizacji obiektów sportowo-rekreacyjnych. Stanowi to ważny krok w rozwoju infrastruktury sportowej miasta.
Kolejny deweloper będzie budował prywatne domy studenckie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny deweloper będzie budował prywatne domy studenckie w Polsce
Kolejny deweloper będzie budował prywatne domy studenckie w Polsce. Ogólnopolska firma Develia S.A. podpisała z Innova Capital oraz Solida Capital list intencyjny w sprawie realizacji domów studenckich za pośrednictwem funduszu inwestycyjnego.
[Polska] Rząd bierze się za budowę mieszkań. Co trzeba wiedzieć o programie Mieszkanie Plus?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rząd bierze się za budowę mieszkań. Co trzeba wiedzieć o programie Mieszkanie Plus?
W środę 12 października ruszył pilotaż rządowego programu Mieszkanie Plus. – Rozpoczynamy...
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?artykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?
Od dawna Mazury są perełką na mapie Polski. Niezwykłe walory przyrodnicze i możliwości rekreacji zaw...
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznie
Elektrycy, mechanicy, mechatronicy, programiści i magazynierzy. Dla takich właśnie specjalistów wkró...
Powstanie kolejna nowa inwestycja na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowegoartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie kolejna nowa inwestycja na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego
30 stycznia 2018 r. został złożony wniosek o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskim
9 października 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie drugiego toru między Katowicami Piotrowicami a Orzeszem Jaśkowicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość linii: więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa w Siechnicach pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + FILM] artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa w Siechnicach pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + FILM]
Trwa budowa nowej elektrociepłowni Nowa Czechnica. Wyprodukuje energię dla mieszkańców gminy Siechnice i południowej części stolicy Dolnego Śląska. Będzie zasilana gazem, co oznacza odejście od węgla. Ta bardzo ważna i wielka inwestycja warta jest ponad miliard złotych.
Inwestycje budowlane w Polsce okiem eksperta. Jaki był 2023 rok?artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje budowlane w Polsce okiem eksperta. Jaki był 2023 rok?
Rok 2023 dla branży budowlanej upłynął pod znakiem wzrostu kosztów zatrudnienia, podwyżek cen materiałów oraz słabnącego popytu przy równoczesnym wzroście kosztów obsługi finansowania dłużnego. Jeśli dodamy do tego niepewną sytuację gospodarczą w tle, obraz branży może się rysować w ciemnych barwach. Na szczęście ostatni kwartał roku przyniósł tak długo oczekiwany powiew optymizmu. Ożywienie widać zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, gdzie w październiku odnotowano rekordową liczbę budów oraz pozwoleń na budowę od czerwca 2022 r. Z jakimi wyzwaniami mierzyła się branża w 2023 r.? Czas na podsumowanie.
Wielka i strategiczna inwestycja dla Polski. Rusza budowa terminala zbożowego w Porcie Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i strategiczna inwestycja dla Polski. Rusza budowa terminala zbożowego w Porcie Gdańsk
Kolejna wielka i bardzo ważna dla polskiej gospodarki inwestycja w Gdańsku. Port Gdański Eksploatacja S.A., jeden z kluczowych operatorów Portu Gdańsk, zrealizuje strategiczny projekt budowy terminalu agro, który znacząco zwiększy zdolności przeładunkowe i magazynowe portu.
Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku Mazowieckim
Polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w kampusie Danfoss w Grodzisku Mazowieckim uruchomi w 2023 roku nowe linie produkcyjne. Inwestycja jest warta 9,4 mln euro. Będzie to kolejny etap 20-letniej współpracy Danfoss Poland z Saginomiya Seisakusho.
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskich
Amerykański koncern Cargill po raz kolejny zainwestował w swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce w województwie dolnośląskim. Firma Cargill otworzyła nową linię produkcyjną w podwrocławskim zakładzie, wykorzystującą opatentowaną technologię mikroreaktorów do produkcji błonnika rozpuszczalnego na rynek polski. Wspomaga on redukcję cukru i kalorii w diecie, jest wzbogacony o błonnik i polepsza wartości żywieniowe produktu przy zachowaniu jego smaku i tekstury.
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsce
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym zakładem produkcyjnym dla globalnego giganta. Jeden ze światowych liderów branży AGD i elektronicznej już pod koniec 2023 roku skorzysta z fabryki o powierzchni ponad 40 000 mkw. Obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce i będzie odbywała się w nim produkcja artykułów gospodarstwa domowego. Wartość projektu to ponad 80 mln euro.
Polski producent szkła Vitroterm Murów S.A. rozbudował fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent szkła Vitroterm Murów S.A. rozbudował fabrykę w woj. opolskim
Polska spółka Vitroterm zakończyła największą inwestycję w 30-letniej historii firmy, oddając do użytku nową halę produkcyjną na terenie fabryki w Murowie pod Opolem (powiat opolski). Od stycznia bieżącego roku firma specjalizująca się w produkcji szkła budowlanego działa w nowym obiekcie. Nowa hala, o powierzchni 3,5 tys. mkw., została oficjalnie otwarta pod koniec grudnia 2023 r., a produkcja rozpoczęła się od pierwszych dni nowego roku.
Firma HARTING Polska otworzyła nową halę produkcyjną pod Bydgoszcząartykuł
Pokaż artykuł
Firma HARTING Polska otworzyła nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą
Producent złącz przemysłowych i wiązek elektrycznych dla rynku kolejowego, firma HARTING Polska (HCS Polska) znacznie zwiększa możliwości produkcyjne. Otworzyła nową halę w swoim drugim zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Osielsk pod Bydgoszczą.
REKLAMA